Heureka.cz - dostupnostní feed pro eshop

Dostupností feed Heureka slouží k předávání informací o Vašich produktech porovnávači cen Heureka. Tento feed (xml export) umožní předávat informace o dostupnosti zboží z Vašeho e-shopu častěji a přesněji a to včetně informace o dostupnosti na jednotlivých pobočkách a časech doručení zboží pro jednotlivé dopravce.

Porovnání feedů Heureky:

Heureka zpracovává dva typy souborů (základní xml soubor a dostupnostní xml soubor). Následující tabulka uvádí základní rozdíly, mezi těmito soubory z hlediska podpory prodeje.

 

  Základní Dostupnostní
Četnost aktualizace ze strany Heureky max. co 2 hodiny co 10 minut
Export obecných informací o zboží Ano Ano
Přibližný čas doručení ve dnech Ano Ano
Cena doručení pro jednotlivé dopravce Ano Ano
Dostupnost (přesný čas doručení) pro jednotlivé dopravce ne Ano
Dostupnost (přesné časy vyzvednutí) na konkrétních pobočkách ne Ano
Dostupnost (přesné časy vyzvednutí) na Heureka pointech ne Ano
Výpočet času deadline ("Doručení do úterý? Objednejte dnes do 15:00.") pro e-shop ne Ano
Výpočet času pickuptime ("Doručení do úterý? Objednejte dnes do 15:00.") pro kamenné prodejny: ne Ano
Podporuje zavedení Heureka košíku? ne Ano
Možnost zahrnout do výpočtu času doručení čas doručení zboží od Vašeho dodavatele ne Ano

Co mi modul dostupnostního souboru přinese?

 

 1. Méně vráceného zboží, méně nevyzvednutých zásilek
  Zákazníci nakupující na heuréce získají přesnější informace o doručení, bude tedy méně těch, kteří místo čekání nakoupí jinde a Vaši zásilku později nevyzvednou.
   
 2. Lepší recenze a hodnocení
  Nejčastější stížností zákazníků směřují k časům doručení zboží (balíky nejsou podle zákazníka doručeny včas, protože nebyl informován o konkrétním datu doručení). Dostupnostní feed informuje zákazníky na Heurece nejen o ceně dopravy, ale i o čase doručení. Zákazník je tak ihned informován kdy zboží dostane a zároveň dostane na výběr mezi levnou a pomalou, nebo naopak rychlou, ale třebas dražší dopravou.
   
 3. Dostaňte se výše mezi kvalitní obchody
  Dostupnostním xml souborem můžete Heurece ukázat kvalitu svých služeb a ta má o důvod víc zařadit Vás ve výsledcích výše.
   
 4. Podpora kamenných prodejen
  Dostupnostní feed předává zákazníkům Heureky informaci o dostupnosti na Vašich kamenných pobočkách.
   
 5. Heureka nabídne nejbližší pobočku
  Stejně jako další porovnávače cen, tak i Heureka nabízí zákazníkům přednostně kamenné prodejny, které jsou nejblíže aktuální polohy zákazníka. Osobní odběry jsou stále více populární a dostupnostní xml feed podpoří jak Vaši pozici v seznamu obchodů (bližší obchody jsou zvýrazněny), tak případný nákup na Vaší pobočce.
   
 6. Častejší aktualizace dat - úspora času a peněz
  Protože je dostupnostní feed aktualizován co 10 minut, objeví se Vaše právě naskladněné zboží ve výsledcích mnohem rychleji. Naopak zboží, které si již nelze objednat z výsledků rychleji mizí a vy tak neplatíte za zbytečné prokliky a nemusíte stornovat objednávky, které např. v předvánočním období stejně již nestihnete vyřídit.
   
 7. Propojení s Heureka pointy
  Dostupnostní xml soubor poskytuje i informace o dostupnosti na konkrétních Heureka pointech. Opět jsou to body pro Heureku.
   
 8. Doručení do úterý? Objednejte dnes do 15:00."
  Dostupnostní feed informuje zákazníky i o tzv. deadline a pickup_time. Tyto dva časy vyzývají zákazníka k rychlému nákupu. Čas doručení a čas nejpozdějšího nákupu jsou automaticky počítány z databáze eshopu. Zákazník je tak informován, do kdy musí zboží objednat, aby je měl v požadovaný den.
   

V námi dodávaných eshopech jsou k dispozici oba datové soubory Heureky. Základní soubor je dodáván ke každému eshopu zdarma, dostupnostní soubor je možno doobjednat za malý poplatek.

Co potřebuji, abych mohl modul využít naplno?

Eshop využívající dostupnostního feedu musí využívat Heureka certifikát ověřeno zákazníky. Ze strany e-shopu je výhodou využívání skladového systému BINARGON a dávkového importu. Tyto moduly umožní daleko přesnější výpočty všech potřebných dat, nejsou však podmínkou.

 

Zaslat dotaz k tomuto modulu


Tento článek slouží k popisu modulu informačního systému binargon. Více informací najdete na stránce tvorba a pronájem eshopu a ceník modulů eshopu 

 

Kariéra